Podróże kulinarne #50 Łódź Affogato

pf_1478987399

Restauracja Affogato znajduje się w samym centrum Łodzi, w zabytkowej kamienicy przy Piotrkowskiej 90.  Affogato jest  uhonorowane wieloma nagrodami i wyróżnieniami… restauracja, w której  Szef kuchni Maciej Rosiński  stworzył wspaniałą autorską kartę dań … a dzisiaj miałam okazję spróbować naprawdę wielu fantastycznych kreacji kulinarnych ….

Wnętrze urządzone ze smakiem, choć w dość ascetyczny sposób … mi się bardzo podobało. Ale co ze smakiem? I tak na przystawki …. mozzarella, mozzarella di bufala zapiekana w Prosciutto no  i oczywiście tatar …. podobno jedzenie surowego mięsa jest bardzo męskie … cóż w tym względzie pozostanę  przy swoim … tatar wołowy jest super, w Affogato też super. Gęsty krem z pomidorów … świetna aksamitna propozycja … pierś perliczki supreme,  sezonowana polędwica wołowa, jagnięcina … podane z dbałością o najdrobniejszy szczegół, na talerzach festiwal konsystencji. Desery… bardzo ciekawe propozycje, ale tutaj zaapeluje do Macieja … brakowało mi choć jednego rodzaju tortu … bardzo liczyłam na to że uda mi się spróbować tortu w Twoim wydaniu … bo to kultowa propozycja … co cóż następnym razem się zapowiem i liczę na tort 🙂  Z jesiennej karty spróbowałam fantastycznej herbaty z goździkami i pomarańczą … i oczywiście nie mogłam nie spróbować espresso … a tutaj jest naprawdę pyszne.

Podpisuje się pod Nagrodą Publiczności – Najlepsza Restauracja 2016, Affogato – Najlepsza Restauracja 2016 i oczywiście kto mógł zostać Najlepszym Szefem Kuchni 2016 oczywiście Maciej Rosiński- Łódzkie Nagrody Kulinarne. Ale najpierw jest pasja, potem ciężka praca i zaangażowanie … a nagrody są tylko wypadkową tych elementów …. zresztą w przypadku Macieja tych nagród jest znacznie więcej …

Smacznego !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *