Podróże kulinarne #56 Białystok Z DRUGIEJ STRONY RYNKU

pf_1481918581

Dzisiaj byłam Z Drugiej Strony Rynku … i było fajnie. Z drugiej strony …. dosłownie i w przenośni …. choć dojazd dogodny, parking właściwie przed wejściem … to jednak z drugiej strony 🙂 O kulinarną stronę tego miejsca dba Paweł Zawadzki i muszę przyznać że pomysł na prostą kartę z zaskakującą kuchnią mi przypadł do gustu.

Menu jest bardzo prosto skomponowane … buła + dodatki (do wyboru z 6 zestawów ) + frykas …. do picia np. sok świeżo wyciskany lub kawa (do syta za 8 zł … kawiarka na sali …. bardzo ciekawe i nie spotykane u nas jeszcze rozwiązanie) i ew. deser … ciasto czekoladowe (wyglądało pysznie … ale strasznie kłóciło się z moją dietą , zresztą ta buła też kłóciła się z moją dietą ale kusiła kusiła i skusiła)…

Buły przygotowywane na miejscu … osobiście byłam świadkiem … i są pyszne … dodatki do bułyi bardzo przemyślane i komponujące się smakowo … choć jako anegdotę powiem że Chłopaki pomylili u mnie mizunę (na którą się strasznie szykowałam bo nawet sprawdzałam u cioci Wikipedii co to jest) z groszkiem (ale groszek uwielbiam więc im wybaczyłam) – upomnę się następnym razem o podwójną porcję mizuny. Frykas … a to taki dodatek w zależności od sezonu i dostępności świeżych sezonowych składników … frytki, talarki, chipsy, marchewki… cóż intrygują mnie te marchewki … może ja bym zaproponowała chipsy z rzepy a może z buraka …. kto wie co Szef kuchni wymyśli… odwiedzajcie regularnie, a wiedza na temat frykasów będzie Wam dana … tzn dodana do bułki z czarnuszką. Sok ze świeżych owoców … równie gęsty jak w domu … i równie smaczny.

Usprawiedliwię się że jedno ze zdjęć zapożyczyłam z fb … chyba mi Chłopaki wybaczą …. (za tą mizunę muszą) gdyż nie chciałam dekonstruować swojej kanapki … lepiej w dłoniach w jednym kawałku leżała ….

Czy wrócę …. na pewno tak … na bułę i frykasy i czekam na niskokaloryczny deser …

Miejsce z klimatem …. jak Ktoś (czytaj Paweł) wkłada serce w potrawy to musi wyjść pysznie … nawet z pozoru „zwykła” buła a radości wiele …. POZDRAWIAM …. DO ZOBACZENIA …

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *