Podróże kulinarne #82 КУВШИН Kijów

Odkrywamy kolejne wspaniałe kulinarne miejsca na mapie Ukrainy. Restauracja gruzińska КУВШИН … miejsce którego nie da się zapomnieć, miejsce którego nie da się ominąć … proste dania a jakże wykwintne, prosta kuchnia, a jakże wysublimowana i porcje … hmmm mimo ogromnego apetytu nie udało się nam z nimi zmierzyć.

Zacznijmy od początku … miejsce niesamowicie przytulne, urządzone ze smakiem. Obsługa czytająca w myślach klienta, ale nie nachalna. W drzwiach wita nas Szef Kuchni … jeden z dziesięciu najlepszych szefów w Kijowie … Tristan Arabuli … jak widać Szef może również do gości wyjść (do tej pory w polskich restauracjach nieczęsto spotykałam się z taką praktyką), tutaj średnio co półgodziny Szef sprawdzał na sali czy gościom smakuje, czy czegoś nie potrzeba …Brawo Wy… jak widać jak kuchnia jest dobrze zarządzana to można również zadbać o gości.

Dania wychodzą szybko, wszystko pyszne i pachnące …. chinkali, chaczapuri, deski serów i mięs …. no i fenomenalne mięsa grilowane, głównie jagnięcina którą uwielbiam. Do mięs sosy … oczywiście bardzo szybko zniknęły i mięsa i sosy 🙂  Jedna ciekawa rzecz z którą nie spotkałam się w polskich restauracjach … na Ukrainie jada się bardzo duże ilości pietruszki i surowych warzyw .. tak po prostu ładnie pokrojone i ułożone na talerzyku, bardzo mi się ta idea spodobała. Lemoniady … przepyszne. Nie wiem czy wypada mi pisać, ze wina również przepyszne.

Wieczór w restauracji КУВШИН był naprawdę fantastyczny, i to nie tylko z powodu gastronomicznych wyżyn … ale również ze względu na przemiłe towarzystwo Oksany i Marcina.  Serdecznie dziękuję Wam za zaproszenie. Polecam polecam polecam ….SMACZNEGO

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *