Rozważania noworoczne

pf_1483264951

366 dni 2016 już za nami … czas na podsumowanie … Czy był to rok dla Was dobry? Czy może czegoś Wam brakowało …czy 2017 ma być lepszy … zawsze może być lepszy …. Co dał mi 2016 … wielu nowych Przyjaciół i Znajomych, wspaniałe chwile … nowe wyzwania  ….

Wiem, że rozwijanie swoich pasji i zainteresowań jest niezwykle ważne Ja odnalazłam się nie tylko w gotowaniu ale odkryłam ogromną przyjemność w pisaniu … tak naprawdę gdzieś od początku tworzenie nowych receptur, łączenie składników i nowe techniki mnie pasjonowały … z wykształcenia jestem chemikiem organikiem, a cała praca laboratoryjna to taka „gar kuchnia”… tu mieszamy, tam dodajemy tam wychodzi a tam nie.

Zacznijmy od początku … w lutym spędziłam sporo czasu w Krakowie … odwiedziłam wiele restauracji … czasem było miło, czasem trochę mniej … było smacznie, albo całkiem do kitu … szukałam informacji na różnych portalach gdzie warto zjeść … nie zawsze dla mnie były to dobre wskazówki. Zakiełkowała we mnie myśl … dlaczego nie pomóc innym osobom w odnalezieniu tego właściwego miejsca … Skoro z jednej strony zacznę realizować swoją pasję wyposażania restauracji to może również trochę popisać … Potem były targi Eurogastro … poznałam tam wspaniałe kobiety  … Arleta Żynel, Joasia Ochniak, Iwonka Niemczewska … na Targach otrzymaliśmy wyróżnienia za wyparkę rotacyjną … fajne i niebanalne urządzenie … jeszcze niedoceniane … Potem świetny kurs u Szefa Kurta Schellera … w czerwcu konkurs na Najlepszą Restaurację Podlasia, gdzie miałam ogromną przyjemność zasiadać w jury … dalej konkurs Wielkopolski Kucharz Roku organizowany w Poznaniu przez Joannę Ochniak – piękny konkurs, piękne miejsce …. Kongres Szefów Kuchni zamknął dla mnie wydarzenia kulinarne w tym roku. W między czasie sporo pisałam, pichciłam i … tak naprawdę nie zawsze i nie wszystko nadawało się na zamieszczenie na blogu. Nie lubię hejtu i starałam się nie opisywać miejsc które wywarły na mnie bardzo negatywne wrażenia.

Praca jest ważna, pasje są ważne ale przecież najważniejsza jest RODZINA … dziękuję Wam że znosiliście moje fochy …

Życzę Wam i sobie aby 2017 r. był cudownym  rokiem … rokiem spełnionych marzeń i dotrzymanych obietnic 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *